Савет родитеља

Савет родитеља Гимназије „Душан Васиљев” је саветодавни орган школе којег чини по један представник родитеља ученика сваког одељења.

Којим питањима се бави Савет родитеља?
  • Предлаже представнике родитеља ученика у Школски одбор.
  • Предлаже свог представника у стручни актив за развојно планирање и у друге тимове школе.
  • Предлаже мере за осигурање квалитета и унапређивање образовно – васпитног рада.
  • Учествује у самовредновању квалитета рада школе.
  • Разматра предлог програма образовања и васпитања, развојног плана, годишњег плана рада, извештаје о њиховом остваривању, вредновању и самовредновању.
  • Учествује у поступку предлагања изборних предмета и у поступку избора уџбеника.
  • Разматра намену коришћења средстава остварених радом ученичке задруге, као и средстава од проширене делатности, од донација и средстава ученика.
  • Разматра услове за рад ученика, услове за рад школе, услове за одрастање и учење.
  • Учествује у поступку прописивања мера заштите и безбедности ученика за време боравка у школи и свих активности које организује школа.
  • Даје сагласност на програм и организовање екскурзија и других ваннаставних активности, и разматра извештај о њиховом остваривању.
  • разматра и друга питања утврђена Законом и Статутом.

ЧЛАНОВИ САВЕТА РОДИТЕЉА

Савет родитеља Гимназије „Душан Васиљев” школске 2021/2022. чине:

I1 Далиборка Сретеновић
I2 Станислава Жилић