Презентација Гимназије ђацима осмацима

Ученици Гимназије „Душан Васиљев” су током месеца јуна реализовали низ промотивних активности и посетили основне школе у Кикинди. У оквиру изборног програма Језик, медији и култура, са професорком Маријаном Иличин, представили су ученицима осмих разреда смерове, предмете и предности гимназијског образовања, али су обрадили и друге важне теме.

Милош Јакић, Милан Голушин, Лазар Алексић и Душан Милешевић, ученици 1/1, посетили су ОШ „Вук Караџић” и ђацима су презентовали опасности друштвених межа. Мисија се наставила у ОШ „Ђура Јакшић” где су Филип Лудајић, Наташа Трећаков, Невена Трећаков, Адријана Шилић, Сара Петков, Ана Драгин и Маријана Миљковић причали о условима за успешан јавни наступ. Катарина Кнежевић и Емилија Рељин презентовале су Гимназију у ОШ „Фејеш Клара”, а ученице Емилија Сретеновић и Дуња Петровић су посетиле основне школе „Свети Сава”, „Жарко Зрењанин” и „Јован Поповић”.