За чистије и зеленије школе у Војводини

Покрајински секретаријат за урбанизам и заштиту животне средине и ове године учествује на Сајму екологије, који се одржава на Новосадском сајму 1. и 2. новембра, а као и увек, једна од актуелних тема је Програм „За чистије и зеленије школе у Војводини“.

Дану отворених врата, одржаном 2. новембра 2023. у Конгресном центру Мастер Новосадског сајма, присуствовале су професорке биологије Бојана Пењин, Јелена Михајловић и Емила Кленанц.

Имајући у виду да је објављен Јавни позив за школску 2023/2024. годину и са циљем да се унапреди Програм „За чистије и зеленије школе у Војводини“, присутне васпитно-образовне институције имале су прилику да кроз презентовање најбољих извештаја добију све неопходне смернице и информације о начину реализације активности у оквиру Програма, али и да поставе питања о свим потешкоћама и изазовима са којима се, радећи на реализацији програмских активности и Извештају, сусрећу.