Арт Еко караван

Четрдесетак ученика Гимназије „Душан Васиљев” и професори биологије, музичке и ликовне културе, Бојана Пењин, Александар Митревски и Јелена Цигановић, вратили су се у Кикинду пуни утисака са Арт Еко каравана који је организовала Прва београдска гимназија у сарадњи са нашом школом. У оквиру дводневне посете организоване су ликовна, еколошка и музичка радионица у школи и на Калемегдану, а сваки ученик је боравио код свог домаћина – ученика београдске гимназије. Овом приликом ученици су посетили и сталну поставку Народног музеја и уживали у мјузиклу Флешденс (енгл. Flashdance) у Позоришту на Теразијама.

Пројекат Арт Еко караван покренуле су професорице ликовне и музичке културе Прве београдске гимназије како би кроз различите врсте уметничких програма, радионица и дружења, ученици размењивали искуства, знања и вештине и упознали се са културом и обичајевима других крајева у Србији. Наша школа се прикључила овом пројекту пре три године и том приликом била домаћин ученицима и професорима Прве београдске гимназије.

Сарадња између ове две институције ће, на добробит ђака и њихових професора, бити настављена и у наредном периоду!

Аутор прилога Александар Митревски, професор музичке културе