Обавештење о упису у први разред школске 2023/2024.

Родитељи, односно други законски заступници распоређених ученика подносе пријаву за упис на један од следећих начина:

1. Електронским путем, као ауторизовани корисник на порталу МОЈА СРЕДЊА ШКОЛА – у периоду од 3. јула до 7. јула 2023. до 15.00 часова.
  2. Непосредно у школи – у првом уписном кругу 3 и 4. јула 2023. од 8 до 15 часова, у другом уписном кругу 5. јула 2023. од 8.00 до 15.00 часова. Пријава за упис добија се у школи.

Податке који су неопходни за упис ученика школа прибавља по службеној дужности, у складу са законом.

Уз пријаву могу се поднети следећа документа на увид:

• Уверење о обављеном завршном испиту, оригинално сведочанство о завршеном основном образовању и васпитању, сведочанство о завршеној основној школи и сведочанства петог, шестог, седмог и осмог разреда;
  • Извод из матичне књиге рођених.

Више о упису школске 2023/2024. можете пронаћи на линку.

Понуђени изборни програми за први разред Гимназије ,,Душан Васиљев“ школске 2023/2024. су:

1. Језик, медији и комуникација
  2. Здравље и спорт
  3. Образовање за одрживи развој
  4. Уметност и дизајн

Ученици се опредељују за два од понуђених изборних програма. Више информација о изборним програмима можете погледати овде.