Радионица о златном пресеку

Ученице наше школе, Марина Гавранчић, Мина Зорић, Николина Грба, Андреа Вукојевић, Кристина Миладинов и Катарина Вранковић, учествовале су на радионици „Утицај науке на уметност: златни пресек“, која је одржана у простору Музеја Терра, а у сарадњи са Центром за развој и промоцију науке.

Ученице су се првобитно упознале са теоријом златног пресека, као и присуством овог феномена на скулптурама сталне поставке Музеја Терра, а након тога су и саме биле у улози уметница. Поштујући принцип златног пресека и користећи жицу и глину као материјал, створиле су скулптуре које су накнадно осветљене и пројектоване на зид галерије. Радионицу су водили: Верица Немет, кустоскиња Музеја Терра, Игор Смиљанић, академски вајар и Јелена Цигановић, професорка ликовне културе.

Аутор прилога Јелена Цигановић

Аутор фотографије Тијана Тошевски