Ноћ Гимназије

У оквиру прославе Дана школе, организована је Ноћ Гимназије, манифестација која се са прекидима обележава од 2011, када ју је први пут осмислила психолог Миљана Китановић. Традиционално Ноћ Гимназије посећују и ученици основних школа.

Ове године организоване су радионице: Интелигенција вештачке интелигенције, Занимљива физика, Фотопортрет: Уђи у слику, Убиство код Πоа, Ускршњи обичаји и специјалитети (Ostern & Pasqua), Биолошка ординација, Порекло биљака, Чудесан шаховски свет, Упознај нове културе (Meet new cultures), Наполеонова освајања, Музички кутак, Како Опажам, Умем, Осећам?…Постојим, Хемијски шпајз, Активности парламента и представа Гусана у магли.

Радионице су осмислили, и у сарадњи са ученицима реализовали, професори: Снежана и Љубомир Замуровић, Александра Трифунац, Јелена Цигановић, Данијела Мандић, Маја Радловић, Биљана Репашић, Милица Голушин, Маријана Иличин, Бојана Пењин, Јелена Михајловић, Драган Рађеновић, Наташа Добријевић, Драган Иветић, Александра Боровац, Драгана Бурсаћ Иветић, Теа Миљевић, Ивана Богосав, Драгана Француски, Александар Митревски, Сања Мракић, Божана Карановић, Наташа Игаз, Сања Сивчев. Гусане у магли представили су некадашњи Гимназијалци, Стефан Остојић и Соња Белош.

Аутор плаката Наташа Добријевић