Међународни дан толеранцијe

У Гимназији је Међународни дан толеранције обележен учешћем ученика који се ове школске године налазе на размени код својих вршњака у оквиру програма Интеркултура. Марија Василопулу из Грчке, Давиде Рађо из Италије и Наташа Тициранар са Тајланда представили су своје земље извођењем познатих песама и игара, а придружио им се и Јован Божин представљајући Србију.

Програм Интеркултура се у Гимназији реализује од 2011, а њиме руководи психолог и стручни сарадник Миљана Китановић. До сада је двадесетак ученика из Бразила, Русије, Немачке, Парагваја, Белгије, Калифорније, Италије, Турске … боравило у Кикинди код својих вршњака гимназијалаца и захваљујући томе и учешћу на настави у Гимназији упознало српску културу, обичаје и научило језик. Најлепши дар домаћинима су изјаве гостију да се овде осећају као код куће.