Гимназијалци у посети Народном музеју

Ученици Гимназије „Душан Васиљев“ посетили су Народни музеј у Кикинди како би видели изложбу „Лета пре нета“.

Идеја ове изложбе је да се млађој публици приближи дух времена пре интернета и значај техничких уређаја који су некада били у свакодневној употреби, а деца их данас најчешће користе путем апликација на мобилном телефону. Изложба је интересантна и за старије, да би се подсетили како су изгледала лета пре нета.

Ученици су видели како изгледају грамофони, џубокс, фото-апарати разних генерација, први ТВ и радио апарати, писаће машине, први фиксни телефони, први комерцијални рачунари за кућну употребу са процесором брзине 3,5 MHz и 16 KB меморије (упоредите са брзином и меморијом свог мобилног телефона) и још много тога. Изложбу је могуће посетити до краја октобра.

Прилог приредио Драган Иветић, професор математике

Аутор фотографије Наташа Добријевић