Финалисти такмичења „HS ALGORITHM”

У недељу 15. 5. 2022. на Математичком факултету у Београду одржано је финале такмичења HS ALGORITHM 2022. у организацији Друштва математичара Србије и београдског Математичког факултета. Ово је било прво такмичење такве врсте, у коме тимови ученика током два сата решавају 10 задатака из њима непознатог градива уз одговарајућа упутства.

Наш тим су чинили: Иличин Нестор – капитен, Филипов Александар, Милованов Лука (сви из IV5) и Поповић Андреј (I3).

На такмичењу су учествовале 92 екипе из целе Србије. Наш тим је приказао изузетно знање и вештину освајањем 18. места и једна је од ретких екипа из гимназија ван Београда (уз Ваљевску и Шабачку) која је парирала талентованим ђацима Математичке гимназије, освајачима сва три прва места.

Наше ученике је окупио, организовао и бодрио Драган Иветић, њихов професор математике.