Дан Гимназије

Ове године Гимназија ,,Душан Васиљев“ обележила је 165. рођендан. Тим поводом организоване су различите активности у оквиру последње недеље марта.

Свечаној академији у Народном позоришту присуствовали су, осим професора, ученика и родитеља, министар просвете Републике Србије, Бранко Ружић, начелница ШУ Зрењанин, Снежана Олушки Влачић, и заменица градоначелника Кикинде, Дијана Јакшић Киурски. Свечаност је поздравним говором отворила директорка Гимназије, Мирјана Дражић, која је и уручила плакете ,,Душан Васиљев“ најбољим матурантима. Програм су увеличали ученици музичким и сценским наступом, песмом, игром, излагањем о историји најстарије средње школе у граду и казивањем поезије знаменитог кикиндског песника. Свечану академију са ученицима организовали су професори: Наташа Добријевић, Наташа Иветић, Данијела Мандић Путић и Александар Митревски.

У Културном центру је отворена изложба фотографија 165 година у 165 слика. Том приликом посетиоцима се обратио кикиндски историчар Срђан Сивчев.