Braifinity

Екипа Гимназије ,,Душан Васиљев” на Braifinity такмичењу у финалној фази освојила је треће место. Бронзану медаљу заслужили су у отвореној категорији чиме је успех већи.

Ученици чланови екипе Јура Ђакшић су Мила Радловић, Јана Страјнић, Филип Бабић, Милица Савковић, a ментор је био Љубомир Замуровић. Ове године, екипу су уживо представиле и презентовале само Мила и Јана, јер су преостала два члана на ученичкој размени у Сједињеним Америчким Државама. Боравак на различитим странама света није их спречио да се повежу и решавају задатке заједно, као тим.

Brainfinity је такмичење у решавању реалних проблема и задатака уз помоћ свих доступних извора информација, у којем углавном не постоји тачно решење већ машта и креативност имају велику улогу. Први квалификациони круг такмичења ради се електронски, након чега се екипе квалификују у финале у којем се задаци раде у ограниченом времену и излажу пред жиријем.