Наше ученице на Светском првенству у рукомету

У периоду од суботе 27. новембра до недеље 5. децембра у Београду биће одржано Светско првенство у женском рукомету. Нашу земљу и град представљаће женска рукометна екипа Гимназије ,,Душан Васиљев” предвођена кадетском репрезентативком Невеном Бјелић из Банатског Великог Села док ће тим водити професор физичког васпитања Илија Родић из истог места. Право да стекну учешће на Светском првенству, рукометашице Гимназије избориле су након што су на прошлогодишњем државном првенству које је одржано у мају савладале у Карташу екипу Економско-трговинске школе из Пријепоља.

Од како постоје светска школска првенства, Кикинда је са Гимназијом ,,Душан Васиљев” град који се први пласирао на овакву врсту такмичења које ће ове године окупити бројне екипе из других земаља попут Француске, Шведске, Данске, Луксембурга, Египта и многих других.

Срећно девојке!