Квиз знања “Пети елемент”

На Природно-математичком факултету у Новом Саду организован је квиз
„Пети елемент“.
Овај квиз има за циљ да промовише природне науке. Питања у њему су
конципирана тако да ђаци могу проверити своје знање из области
математике,физике,географије, биологије и информатике и програмирања.
Први круг такмићења одржан је 9.5.2026. године . Наш тим под називом“
Душанови гимназијалци „ представљали су Милица Боберић , Богдан
Завишин, Ана Војводић, Лара Аврамов и Милица Глишин. Тим се пласирао у
полуфинално такмичење које ће се одржати 9.6.2026. године . Надамо се
великом успеху и желимо им срећу!