Гимназија  „ Душан Васиљев ” Кикинда_____#чувајте се

“ŽIVOT U SRPSKOJ I ITALIJANSKOJ PORODICI NEKAD I SAD”

Saradnja medju nastavnim predmetima, medjupredmetna kompetencija i korelacija, predstavlja izazov, kako za nastavnike, tako i za učenike.
Kao rezultat takve saradnje izmedju sociologije i italijanskog jezika, nastao je Projekat pod nazivom
“ŽIVOT U SRPSKOJ I ITALIJANSKOJ PORODICI NEKAD I SAD”

U projektu su učestvovali učenici 4/1, društveno-jezički smer i njihovi nastavnici.

Cilj projekta:
– da se za vreme pandemije i fizičkog distanciranja, osnaže učenici da saradjuju,
– da pronalaze, analiziraju podatke, razmenjuju ih i prave komparacije izmedju italijanske i srpske porodice,
– da uoče razlike izmedju tradicionalne i moderne porodice,
– da izraze svoje mišljenje,
– da potvrde hipotezu koja glasi:

ŽIVOT POJEDINCA JE JOŠ UVEK NEZAMISLIV BEZ INTIMNOSTI, LJUBAVI I PODRŠKE BLIŽNJIH, U PRVOM REDU ČLANOVA PORODICE.

Od 10.11.2020. godine, projekat je predstavljen u obliku galerije u holu gimnazije.

Mentori i koordinatori projekta su profesorke: Maja Radlović i Ibojka Tot.