Почетна

УПИС У ПРВИ РАЗРЕД ГИМНАЗИЈЕ:

Постоји могућност пријаве за упис ученика у средњу школу преко Портала еУправа (https://euprava.gov.rs/), у том случају ученици (родитељи/старатељи) не морају да долазе у школу.

НА УПИС ОБАВЕЗНО ПОНЕТИ МАСКУ

Напомињемо да су сви потребни документи за упис ученика у први разред средње школе дефинисани Конкурсом.

Они ученици (родитељи/старатељи) који не искористе услугу преко Портала еУправа морају да дођу у школу, али нема потребе да доносе било који документ у папирном облику (изводе, потврде о пребивалишту и лекарско и сл.)

ИЗБОРНИ ПРОГРАМИ ПРЕЗЕНТАЦИЈЕ:

ПРВИ РАЗРЕД

ДРУГИ РАЗРЕД

ЗДРАВЉЕ И СПОРТ 2. РАЗРЕД ЈЕЗИК МЕДИЈИ И КУЛТУРА 2  ПРИМЕЊЕНЕ НАУКЕ ПРИМЕЊЕНЕ НАУКЕ ДРУГА ГОДИНА УMEНОСТ И ДИЗАЈН

ТРЕЋИ РАЗРЕД

ПРИМЕЊЕНЕ НАУКЕ 1 ПРИМЕЊЕНЕ НАУКЕ 2  ОСНОВИ ГЕОПОЛИТИКЕ  РЕЛИГИЈЕ И ЦИВИЛИЗАЦИЈЕ  МЕТОДОЛОГИЈА НАУЧНОГ ИСТРАЖИВАЊА

Пријављивање за предмете је на линку немојте заборавити да сте годину дана старији!

Приликом уписа у први разред наше Гимназије ученицима се од школске 2013/14. године као други страни језик нуди и тзв. ДСД немачки језик.

Шта је заправо ДСД? Немачка језичка диплома првог степена (DSD, Deutsches Sprachdiplom I)  је диплома о постигнутом нивоу знања немачког језика, који одговара нивоу Б1 Заједничког европског оквира и призната је на немачком говорном подручју као званични доказ о

познавању немачког језика. Предуслов да ученици  могу да изаберу  ДСД немачки језик је да су основној школи најмање четири године учили немачки језик.

На крају 4. године ученици наше школе, који су на упису изабрали овај вид наставе немачког језика, добијају могућност да полажу ДСД испит, БЕСПЛАТНО!!!. Пријављивање је слободно и индивидуално. ДСД испиту могу приступити само ученици школа, које је за то овластила Конференција министара културе Немачке.  Тренутно је у Србији 16 таквих школа, а наша школа може да се похвали да је једна oд њих.

Како само ученици са добрим предзнањем немачког језика могу да похађају ову наставу мораћемо  да извршимо тестирање знања заинтересованих  ученика. Тестирање ученика одржаће се у понедељак, 13. јула 2020. године у згради Гимназије (учионица бр. 32, на другом спрату) са почетком у  10 часова. Са собом понети школску књижицу,  хемијску оловку и добру вољу.