Почетна

ДРЖАВНА МАТУРА

Недеља парламентаризма

Скупштина града Кикинде и ове године је организовала Недељу парламентаризма за ученикe средњих школа на територији наше општине.

Обука ученика трајала је од 16-18. септембра када је била и симулација скупштинског заседања. У дебати су учествовале све четири средње школе, а екипу гимназијалаца чинили су следећи ученици четвртог разреда: Дуња Дувњак, Бошко Тадић, Мила Драгин, Сара Замуровић, Дуња Лукач, Михајло Вукосављевић, Уна Бабић, Дуња Хрњак, Петар Липованов, Јована Радак и Нина Миливојевић.
Дневни ред на ученичкој седници Скупштине града, састављен од 11 тачака, био је прави изазов за наше матуранте да са јаким, ваљаним аргументима бране своје ставове.
Као уиграна екипа, тим наше школе показао је висок ниво политичке културе, уважавања туђег мишљења, аргументовано бранећи сопствене ставове.
Ова седница у Градској кући, данас је била посебна из два разлога. На њој су о важним питањима расправљали и давали оригиналне идеје, ученици.
Други, значајан разлог је свечана додела „Плакете части“ нашем граду од Парламентарне скупштине Савета Европе.

Све честитке ученицима наше школе.

Подносилац извештаја:

Ибојка Тот, проф. координатор