РЕЗУЛТАТИ ОПШТИНСКОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ ФИЗИКЕ одржаног 14.2.2015.

ДРУГИ РАЗРЕД

1. Венцел Марко
  2. Фодор Сара

Neumann такмичење

У војвођанском финалу такмичења из информатике Neumann, које је одржано 14.2.2015. године у Сенти, ученик трећег разреда информатичког смера Милош Вујић освојио је друго место у категорији “Уметнички графички програм”, а наш други такмичар Дејан Богосављев, ученик другог разреда природно – математичког смера, који се такмичио у категорији “Рачунарска игра” добио је захвалницу за учешће.

Ментор ученика била је Снежана Замуровић.

Државно такмичење Дабар

Међународно такмичење из рачунарске и информатичке писмености “Дабар” на државном нивоу одржано је у суботу 7.2.2015. године, у неколико градова наше земље. Ученици наше школе такмичили су се у Новом Саду у Средњој електротехничкој школи “Михајло Пупин”.

Четири ученика освојила су бронзано одличје, а један ученик освојио је сребро, освојивши шесто место у држави.

RAF CHALLENGE 2015

Završeno je finale sedmog informatičkog takmičenja za učenike srednjih škola “RAF Challenge 2015”, koje organizuju Društvo matematičara Srbije i Računarski fakultet iz Beograda. Učenici su se takmičili u dve kategorije, a pristiglo je preko 100 radova. U prvoj kategoriji je zadatak bio napraviti prezentaciju/animaciju na temu “Računari kao pomoć u ekstremnim situacijama”, i druga, gde su učenici na slobodnu temu mogli da naprave video igru ili aplikativni program. Na finale takmičenja pozvano je 30 srednjoškolaca iz Srbije.

Učenik drugog razreda prirodno – matematičkog smera naše škole Dejan Bogosavljev ušao je u 15 najboljih, u našoj zemlji, u kategoriji izrade računarskih igrica.

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ БИОЛОГИЈЕ 2015

У недељу 19.4.2015. у нашој школи, одржано је окружно такмичење из биологије.

У категорији првих разреда резултати су следећи:

1. место Марко Лудаић,  I98 бодова, Гимназија “Душан Васиљев”- ментор Весна Лагумџија
  2. место Ивана Миличић,  I90 бодова, Гимназија “Душан Васиљев” – ментор Весна Лагумџија
  3. место Никола Јањатов, 54 бода,  ССШ “Милош Црњански” – ментор Дора Чонић

У категорији четвртих разреда учествовали су само ученици ССШ “Милош Црњански”:

1. место Мања Дујин, 99 бодова – ментор Емила Кленанц

2. место Диана Леринц, 96 бодова – ментор Емила Кленанц

3. место Маријана Маринков, 91 бод – ментор Емила Кленанц

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА

У суботу 25.4.2015. године у нашој школи одржано је Окружно такмичење из Српског језика.

У категорији трећих разреда Јована Иветић (III2) освојила је прво место.

Ментор – Дубравка Војводић

У категорији четвртих разреда Јасмина Голић (IV2) освојила је прво место.

Ментор – Вера Бајић

Međuokružno atletsko prvenstvo ZONA A1 i A2

Na Međuokružnom atletskom prvenstvu ZONA A1 i A2,

koje je održano 14.5.2015. godine u Novom Sadu,

učenik naše škole Adam Bah osvojio je zlatnu medalju u bacanju kugle. Čestitamo!

Регионално такмичење талената по научним дисциплинама и смотра истраживачких радова талената Србије

У суботу 9.5.2015. г. одржано је Регионално такмичење талената у Центру за таленте “Михајло Пупин” у Панчеву. 10 ученика наше школе такмичило се у шест области, и постигло следеће резултате:

– Српски језик и књижевност – Милана Грбић (IV1) првоместо и Јована Иветић (III2) прво место, ментор Срђан Срдић

– Психологија – Јована Рожић (III2) прво место, Александра Чусо (III2) прво место, Торбица Теодора(II3)друго место и Зорана Бунчић (III3) треће место, ментор Сања Мракић

– Географија – Невена Панић (I3) треће место, ментор Мирослав Грујић

– Физика – Вишња Сараволац (IV3) прво место, ментор Мариа Франциа

– Хемија – Марина Херцеган (IV3) треће место, ментор Наташа Игаз

– Информатика – Дејан Богосављев (III3) треће место, ментор мр Снежана Замуровић

Сви ученици остварили су пласман на Републичку смотру талената.

У истом дану одржано је и републичко такмичење из књижевности Књижевна олимпијада у Карловачкој гимназији на којем је Јована Иветић, ученица III2,одељења освојила треће место.

Вођа пута и председник Комисије за географију био је професор Будимир Ђукичин, а делегацију је пратио и директор школе Љубомир Замуровић.

Republička smotra talenata 2015

Gimnazijalke uspešne na Republičkoj smotri talenata

Na Republičkoj smotri talenata održanoj u Beogradu, proteklog vikenda, učenice Gimnazije “Dušan Vasiljev” Jovana Ivetić, Milana Grbić i Zorana Bunčić ostvarile su izvanredne rezultate. Zorana Bunčić osvojila je treće mesto iz oblasti psihologije i jedna je od dve učenice u Srbiji koje su ostvarile plasman na Smotri. Jovana Ivetić osvojila je prvo mesto na Smotri, a Milana Grbić drugo mesto, obe iz oblasti književnosti. Pored takmičarskog plasmana, ove dve učenice jedine su u državi osvojile nagrade za najbolje naučne radove iz navedene oblasti. Mentorka Zorani Bunčić bila je profesorka psihologije Sanja Mrakić, dok je mentor Jovani Ivetić i Milani Grbić bio Srđan Srdić.