2014/2015.

РЕЗУЛТАТИ ОПШТИНСКОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ ФИЗИКЕ одржаног 14.2.2015.

ПРВИ РАЗРЕД

1. Рвовић Вељко
  2. Татомиров Горан
  3. Недељков Катарина
  4. Вукмирица Матеја
  5. Лудаић Марко
  6. Миланков Милица

ДРУГИ РАЗРЕД

1. Венцел Марко
  2. Фодор Сара

Neumann такмичење

У војвођанском финалу такмичења из информатике Neumann, које је одржано 14.2.2015. године у Сенти, ученик трећег разреда информатичког смера Милош Вујић освојио је друго место у категорији “Уметнички графички програм”, а наш други такмичар Дејан Богосављев, ученик другог разреда природно – математичког смера, који се такмичио у категорији “Рачунарска игра” добио је захвалницу за учешће.

Ментор ученика била је Снежана Замуровић.

Државно такмичење Дабар

Међународно такмичење из рачунарске и информатичке писмености “Дабар” на државном нивоу одржано је у суботу 7.2.2015. године, у неколико градова наше земље. Ученици наше школе такмичили су се у Новом Саду у Средњој електротехничкој школи “Михајло Пупин”.

Четири ученика освојила су бронзано одличје, а један ученик освојио је сребро, освојивши шесто место у држави.

Бронзано одличје:

1. Миливој Бајшански, Гимназија

2. Срђан Поповић, Техничка школа

RAF CHALLENGE 2015

Završeno je finale sedmog informatičkog takmičenja za učenike srednjih škola “RAF Challenge 2015”, koje organizuju Društvo matematičara Srbije i Računarski fakultet iz Beograda. Učenici su se takmičili u dve kategorije, a pristiglo je preko 100 radova. U prvoj kategoriji je zadatak bio napraviti prezentaciju/animaciju na temu “Računari kao pomoć u ekstremnim situacijama”, i druga, gde su učenici na slobodnu temu mogli da naprave video igru ili aplikativni program. Na finale takmičenja pozvano je 30 srednjoškolaca iz Srbije.

Učenik drugog razreda prirodno – matematičkog smera naše škole Dejan Bogosavljev ušao je u 15 najboljih, u našoj zemlji, u kategoriji izrade računarskih igrica.

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ БИОЛОГИЈЕ 2015

У недељу 19.4.2015. у нашој школи, одржано је окружно такмичење из биологије.

У категорији првих разреда резултати су следећи:

1. место Марко Лудаић,  I98 бодова, Гимназија “Душан Васиљев”- ментор Весна Лагумџија
  2. место Ивана Миличић,  I90 бодова, Гимназија “Душан Васиљев” – ментор Весна Лагумџија
  3. место Никола Јањатов, 54 бода,  ССШ “Милош Црњански” – ментор Дора Чонић

У категорији четвртих разреда учествовали су само ученици ССШ “Милош Црњански”:

1. место Мања Дујин, 99 бодова – ментор Емила Кленанц

2. место Диана Леринц, 96 бодова – ментор Емила Кленанц

3. место Маријана Маринков, 91 бод – ментор Емила Кленанц

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА

У суботу 25.4.2015. године у нашој школи одржано је Окружно такмичење из Српског језика.

У категорији трећих разреда Јована Иветић (III2) освојила је прво место.

Ментор – Дубравка Војводић

У категорији четвртих разреда Јасмина Голић (IV2) освојила је прво место.

Ментор – Вера Бајић

Međuokružno atletsko prvenstvo ZONA A1 i A2

Na Međuokružnom atletskom prvenstvu ZONA A1 i A2,

koje je održano 14.5.2015. godine u Novom Sadu,

učenik naše škole Adam Bah osvojio je zlatnu medalju u bacanju kugle. Čestitamo!

Регионално такмичење талената по научним дисциплинама и смотра истраживачких радова талената Србије

У суботу 9.5.2015. г. одржано је Регионално такмичење талената у Центру за таленте “Михајло Пупин” у Панчеву. 10 ученика наше школе такмичило се у шест области, и постигло следеће резултате:

– Српски језик и књижевност – Милана Грбић (IV1) првоместо и Јована Иветић (III2) прво место, ментор Срђан Срдић

– Психологија – Јована Рожић (III2) прво место, Александра Чусо (III2) прво место, Торбица Теодора(II3)друго место и Зорана Бунчић (III3) треће место, ментор Сања Мракић

– Географија – Невена Панић (I3) треће место, ментор Мирослав Грујић

– Физика – Вишња Сараволац (IV3) прво место, ментор Мариа Франциа

– Хемија – Марина Херцеган (IV3) треће место, ментор Наташа Игаз

– Информатика – Дејан Богосављев (III3) треће место, ментор мр Снежана Замуровић

Сви ученици остварили су пласман на Републичку смотру талената.

У истом дану одржано је и републичко такмичење из књижевности Књижевна олимпијада у Карловачкој гимназији на којем је Јована Иветић, ученица III2,одељења освојила треће место.

Вођа пута и председник Комисије за географију био је професор Будимир Ђукичин, а делегацију је пратио и директор школе Љубомир Замуровић.

Republička smotra talenata 2015

Gimnazijalke uspešne na Republičkoj smotri talenata

Na Republičkoj smotri talenata održanoj u Beogradu, proteklog vikenda, učenice Gimnazije “Dušan Vasiljev” Jovana Ivetić, Milana Grbić i Zorana Bunčić ostvarile su izvanredne rezultate. Zorana Bunčić osvojila je treće mesto iz oblasti psihologije i jedna je od dve učenice u Srbiji koje su ostvarile plasman na Smotri. Jovana Ivetić osvojila je prvo mesto na Smotri, a Milana Grbić drugo mesto, obe iz oblasti književnosti. Pored takmičarskog plasmana, ove dve učenice jedine su u državi osvojile nagrade za najbolje naučne radove iz navedene oblasti. Mentorka Zorani Bunčić bila je profesorka psihologije Sanja Mrakić, dok je mentor Jovani Ivetić i Milani Grbić bio Srđan Srdić.