Школска 2017/2018.

Нојман такмичење
У Мађарској у граду Сексарду одржано је такмичење из информатике. Ученици наше школе Марко Лудаић и Сара Замуровић пласирали су се на овај ниво такмичења. Марко је освојио друго место у категорији Рачунарска музика, а Сара шесто у категорији Рачунарска графика.
ПОЛУФИНАЛЕ 6. МЕЂУНАРОДНОГ ХИПО ТАКМИЧЕЊА
16. и 17. марта 2018. године у ОШ „Свети Сава“ одржано је национално полуфинале Хипо
такмичења у знању енглеског језика, за које су се квалификовала три гимназијалца: Драган
Суботички, 3-3 (ментор: Д. Бурсаћ Иветић), у категорији Хипо 5, а у категорији Хипо 4 – Андреј
Михајлов, 1-4 (ментор: А. Боровац), и Јован Вокић, 2-1 (ментор: Д. Бурсаћ Иветић),
прошлогодишњи четвртопласирани такмичар у финалу у Италији. Честитамо на досадашњем
пласману и очекујемо резултате полуфинала за месец дана.
Припремила: Драгана Бурсаћ Иветић; фотографије: Драгана Виденов
ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ СТРАНИХ ЈЕЗИКА
У недељу, 18. марта 2018. године, Гимназија је била домаћин Окружног такмичења из страних
језика. Наши ученици су постигли запажене резултате и пласирали се на Државно такмичење.
Енглески језик: 3. место – Љиљана Иванковић, 4-2 (ментор: Александра Боровац), Михајло
Рошчић, 4-1, и Милица Миланков, 4-3 (ментор: Бранислава Вујовић)
Немачки језик: 2. место – Арон Кнежевић, 4-2 (специјална категорија), и 3. место – Кристина
Костира (ментор: Биљана Репашић)
Честитамо!
Комплетну ранг-листу можете погледати овде.
Припремила: Драгана Бурсаћ Иветић, Стручно веће страних језика
Војвођанско првенство – Џудо

Mateja Vukmirica, 1. mesto, kategorija do 90kg

Vasa Radu, 3. mesto, kategorija do 73kg
Nevena Kežić, 3. mesto, kategorija do 48kg

На окружном такмичењу из спортске гимнастике,одрзаног 28.02.2018. у Сенти учествовала је женска екипа наше школе у саставу: Анђела Ковачић 1-1,Јана Тановић 1-1,Сара Замуровић   1-4 и Анастасија Дангубић 1-2. Екипа је са освојених 166,00 бодова заузела прво место и пласирала се на међуокружно такмичење.У појединачној конкуренцији Јана Тановић је са освојених 57,00 бодова заузела друго место.

01.03.2018.

Окружно такмичење из математике је одржано у Сенти 24.02.2018. Наши ученици су и овог пута били веома успешни:

I разред

1 Иветић Милош
2 Замуровић Сара
5 Чичковић Петар
6 Крстин Катарина

II разред

2 Варађанин Тијана
3 Нолин Бранислав
4 Тунић Јована
7 Мирчић Селена
8 Мађар Тамара

III разред

1 Момчилов Катја

IV разред

1 Рвовић Вељко
2 Татомиров Горан
5 Ђурин Невена

На државно такмичење пласирали су се:

1. Иветић Милош,     I разред,
  2. Рвовић Вељко,   IV разред  и
  3. Татомиров Горан, IV разред.

Честитамо!

Прилог приредио Драган Иветић

Музичка секција

Fotografije i tv prilog ucesca ucenika (recitatora i benda) u obelezavanju Svetskog dana belog stapa i tom prilikom su ucenici pripremili prigodan program za clanove udruzenja slepih. na linku ispod je prilog

Bend “The Schock aqustic” su uzeli učešće u humanitarnoj akciji Kulturnog centra i Hora Cuperak, Izveli su nekoliko pesama i upotpunili kulturno-umetnicki program koji je odrzan 14. 10. na gradskom trgu.

Mјузикла неће бити

У недељу 24.12.2017, године у сали Народног позоришта у Кикинди изведена је представа – мјузикл “Мјузикла неће бити”. Креативни гимназијалци и овај пут су доказали да не постоје области које су им недоступне. Публику су провели кроз најразличитије музичке жанрове, од џеза и класичног балета, преко репа, попа, па све до модерног плесног израза. Кроз покрет, игру, реч и глас указали су на различите начине изражавања емоција, што је публика са одушевљењем прихватила.

Кореографије су заједнички осмислили талентовани гимназијалци: Дуња Хрњак, Мила Шибул, Ана Кочиш, Милица Миланков, Сара Замуровић, Радован Хрњак, Анастасија Дангубић, Дуња Гашић, Јана Тановић, Растко Замуровић, Анђела Ковачић, Никола Малбашић, Стефан Стојановић, Божидар Којић, Душан Лукач, Матеја Вукмирица, Милан Калембер, Ненад Раковић и Дејана Стаменковић.  Сценарио и режију потписује професор Снежана Замуровић, док је за музичку подршку био задужен професор Александар Митревски.