Гимназија  „ Душан Васиљев ” Кикинда

Школска 2015/2016.

Okružno takmičenje iz matematike 2016.

Okružno takmičenje iz matematike održano je 23.1.2016. u Senti.

Učenici naše škole postigli su sledeće rezultate:

Prvi razred: 3. Dina Raca I3

Drugi razred: 1. Veljko Rvović II3 – plasman na Republičko takmičenje

  1. Tatomirov Goran II3
  2. Nedeljkov Katarina II3

Treći razred: 1. Bogosavljev Dejan III3

  1. Miškov Anamaria III3

Četvrti razred: 1. Blašković Filip IV3 – plasman na Republičko takmičenje

Opštinska smotra recitatora 2016.

Opštinska smotra recitatora održana je 2.3.2016. godine u Kulturnom centru u Kikindi. 4 učenika naše škole ostvarila su plasman na zonsku Smotru u Čoki, i to: Ivana Nedin III2, Nikoleta Morotvanski III2,,Andor Koso Ii Mila Jojić III2. Zonska smotra recitatora u Čoki biće održana 18. marta 2016. godine u Domu kulture.

РЕЗУЛТАТИ ТАКМИЧЕЊА КЊИЖЕВНА ОЛИМПИЈАДА 2016 –ОПШТИНСКИ НИВО

ПРВИ РАЗРЕД

Ред.

Бр.

Име и

презиме ученика

Школа Место Предметни наставник
1. Милан Степанов Гимназија „Душан Васиљев“ Кикинда Дубравка Војводић
2. Ивана Вуколић Техничка школа Кикинда Снежана Јеринкић
2. Никола Дивковић Техничка школа Кикинда Снежана Јеринкић
3. Јована Зарић Гимназија „Душан Васиљев“ Кикинда Дубравка Војводић
  • ДРУГИ РАЗРЕД
Ред.

Бр.

Име и

презиме ученика

Школа Место Предметни наставник
1. Маша Булатовић Техничка школа Кикинда Маја Милованов
2. Ђорђе Павковић Гимназија „Душан Васиљев“ Кикинда Божана Мирков
2. Огњен Бован Техничка школа Кикинда Маја Милованов
  • ТРЕЋИ РАЗРЕД
Ред.

Бр.

Име и

презиме ученика

Школа Место Предметни наставник
1. Дуња Дувњак Гимназија „Душан Васиљев“ Кикинда Божана Мирков
2. Ања Чањи Гимназија „Душан Васиљев“ Кикинда Божана Мирков
2. Николета Ракић Гимназија „Душан Васиљев“ Кикинда Дубравка Војводић
3. Милица Стојановић Техничка школа Кикинда Снежана Јеринкић
Ред.  Бр. Име и

презиме ученика

Школа Место Предметни наставник
директна проходност на Окружно такмичење Јована Иветић Гимназија „Душан Васиљев“ Кикинда Дубравка Војводић
1. Милица Јон Економско – трговинска школа Кикинда Душица Јованов
2. Дејан Шкорић Техничка школа Кикинда Ана Ковачевић
ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ФИЗИКЕ 2016.

Први разред

Име и презиме Назив школе Име и презиме
наставника
1. Александар Гецић Техничка школа Кикинда Мирко Вукобрат
2. Теодор Иличин Гимназија ,,Душан Васиљев” Мариа Франциа
3. Ненад Раковић Гимназија ,,Душан Васиљев” Мариа Франциа
3. Виктор Чањи Гимназија ,,Душан Васиљев” Мариа Франциа
4. Емилија Балаж Гимназија ,,Душан Васиљев” Мариа Франциа
4. Милан Вујадинов Техничка школа Кикинда Мирко Вукобрат

Други разред

Име и презиме Назив школе Име и презиме
наставника
1. Горан Татомиров Гимназија ,,Душан Васиљев” Мариа Франциа
2. Марко Лудаић Гимназија ,,Душан Васиљев” Мариа Франциа
3. Вељко Рвовић Гимназија ,,Душан Васиљев” Мариа Франциа
4. Матеја Вукмирица Гимназија ,,Душан Васиљев” Мариа Франциа
5. Невена Ђурин Гимназија ,,Душан Васиљев” Мариа Франциа

Трећи разред

Име и презиме Назив школе Име и презиме
наставника
1 Денис Мујо Гимназија ,,Душан Васиљев” Мариа Франциа
2 Дејан Богосављев Гимназија ,,Душан Васиљев” Мариа Франциа
3 Марко Венцел Гимназија ,,Душан Васиљев” Мариа Франциа

Okružno takmičenje iz programiranja 2016.

Наставничко веће похваљује ученике који су на Oкружном такмичењу из програмирања, постигли одличне резултате и то:

Прво место и пласман на Републичко такмичење Ален Мујо,III 3

Друго место Дејан Богосављев, III 3

У категорији Математичке гимназије прво место освојио је Милан Рељин ученик четвртог разреда.

РЕЗУЛТАТИ ТАКМИЧЕЊА СРПСКИ ЈЕЗИК И ЈЕЗИЧКА КУЛТУРА 2015/16 –ОПШТИНСКИ НИВО

ПРВИ РАЗРЕД

Ред.

Бр.

Име и

презиме ученика

Школа Место Предметни наставник
1. Теодора Ковачевић Гимназија „Душан Васиљев“ Кикинда Вера Бајић
2. Исидора Чубрило Гимназија „Душан Васиљев“ Кикинда Вера Бајић
3. Антониа Алар Гимназија „Душан Васиљев“ Кикинда Вера Бајић

ДРУГИ РАЗРЕД

Ред.

Бр.

Име и

презиме ученика

Школа Место Предметни наставник
1. Марко Лудаић Гимназија „Душан Васиљев“ Кикинда Божана Мирков
2. Милица Миланков Гимназија „Душан Васиљев“ Кикинда Божана Мирков
2. Драгана Сивчев Гимназија „Душан Васиљев“ Кикинда Божана Мирков
3. Маја Јерков Гимназија „Душан Васиљев“ Кикинда Божана Мирков

ТРЕЋИ РАЗРЕД

Ред.

Бр.

Име и

презиме ученика

Школа Место Предметни наставник
1. Сара Анђелић Гимназија „Душан Васиљев“ Кикинда Вера Бајић

ЧЕТВРТИ РАЗРЕД

Ред.

Бр.

Име и

презиме ученика

Школа Место Предметни наставник
1. Иветић Јована Гимназија „Душан Васиљев“ Кикинда Дубравка Војводић
2. Дијана Ињац Гимназија „Душан Васиљев“ Кикинда Вера Бајић

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ СТРАНИХ ЈЕЗИКА, одржано 19. марта 2016. године у Гимназији „Д. Васиљев“ у Кикинди

ЕНГЛЕСКИ језик

На основу резултата са окружног такмичења на републичко такмичењеупућују се следећи најбоље пласирани ученици:

Име и презиме ученика Школа
1. Чаба Курунци Гимназија ,,Душан Васиљев”

Кикинда

2. Дуња Животин Гимназија Нови Кнежевац

 

3. Јована Иветић Гимназија ,,Душан Васиљев”

Кикинда

4. Вања Татић ССШ,,Милош Црњански”

Кикинда

5. Милена Зораја Сенћанска гимназија

 

На такмичењу је учествовало 18 ученика из 7 средњих школа из Новог Кнежевца, Сенте и Кикинде.

ШПАНСКИ језик

Име и презиме ученика Школа
1. Селена Татић (36 бодова) Гимназија Нови Кнежевац

 

ХИПО  –  4. МЕЂУНАРОДНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ЕНГЛЕСКОГ ЈЕЗИКА

International English Language Competition

Троје ученика наше школе пласирало се у полуфинале овог такмичења, које ће се одржати 2. априла, а учесници ће бити најбољи такмичари из Србије. Најбољи резултат, 4. у највишој категорији (Хипо 5), остварила је ТАМАРА ФОДОР (одељење 3-1), а сјајан је био и ЧАБА КУРУНЦИ (4-2) у истој категорији, док је међу млађим такмичарима одлична била КАТЈА МОМЧИЛОВ, ученица 1. разреда.

Честитамо им и желимо одлазак у финале у Италији!

http://www.hippo-competition.org/2016/CompetitionResults/Semifinalists%20SERBIA.pdf

Filozofija 2016

Olimpijada filozofije

Dejan Bogosavljev osvojio je srebrnu medalju na 6. Olimpijadi filozofije. Učenik treće godine Gimnazije “Dušan Vasiljev” Dejan Bogosavljev osvojio je srebrnu medalju na Šestoj srpskoj olimpijadi filozofije “SOFija 2016” održanoj u Požarevcu od 18 do 20. marta. Ova nagrada omogućila mu je odlazak na Međunarodnu filozofsku olimpijadu koja će biti organizovana u belgijskom gradu Gentu sredinom maja.  Mentorka nagrađenom učeniku bila je Božana Karanović.

Psihologija 2016

Državno prvenstvo istraživačkih radova
Zorana Bunčić, učenica četvrtog razreda Gimnazije “Dušan Vasiljev”, osvojila je treće mesto iz naučne oblastipsihologija na Državnom prvenstvu istraživačkih radova učenika srednjih škola održanom u Regionalnom centru za talente 2. aprila. Mentorka uspešnoj učenici bila je Sanja Mrakić.

Međuokružno takmičenje hemija 2016

MEĐUOKRUŽNO TAKMIČENJE IZ HEMIJE U PANČEVU 2015/2016.

Učenici naše škole osvojili su:

TEODOR ILIČIN    I  MESTO

ALEKSANDRA ĆOŠKOV III MESTO

Oba učenika ostvarila su plasman na republičko takmičenje.

Mentor učenika je profesor Nataša Igaz.

Рецитаторска смотра Сечањ 2016.

На Рецитаторској смотри у Сечњу, пласман у ужи избор остварили су Андор Косо (I1)и Николета Моротвански (III2). Николета је остварила пласман на Републичко такмичење.

  • Republička smotra talenata 2016

Četiri učenice Gimnazije “Dušan Vasiljev” postigle su značajne rezultate na Republičkom takmičenju talenata održanom 28. maja u Beogradu. Mlade Kikinđanke plasirale su se na četiri visokorangirana mesta iz psihologije i književnosti i osvojile dve posebne nagrade.

Značajne rezultate iz književnosti ostvarile su učenice Jovana Ivetić (4. razred) koja je osvojila drugo mesto, kao i Dunja Duvnjak (3. razred) koja je osvojila drugo mesto i specijalnu nagradu za najbolji naučno-istraživački rad iz oblasti književnoti. Učenice su radile pod mentorstvom Srđana Srdića.

Zapažene rezultate iz psihologije imale su dve maturantkinje gimnazije. Drugo mesto je osvojila Jelena Kovačević, a prvo Zorana Bunčić sa maksimalnih sto poena, koja je osvojila i specijalnu nagradu za najbolji naučno-istraživački rad iz psihologije. Učenice je pripremala nastavnica psihologije Sanja Mrakić.

– U okviru istraživanja pisala sam rad o razlikama u emocionalnoj kompetetntosti kod adolescenata, a u okviru toga da li postoje razlike u uočavanju, izražavanju, proceni, opisivanju i kontroli emocija u odnosu na pol, postignuće i čitalačke navike. – rekla je Zorana Bunčić o nagrađenom radu.

·         Educons takmičenje 2016.

U subotu 23.4.2016. održano je takmičenje iz nekoliko naučnih oblasti na Univerzitetu Educons, naši učenici ostvarili su izuzetne rezultate, i to: Aleksandar Kulauzov (IV4)prvo mesto u kategoriji Digitalna produkcija, nagrada – puna stipendija na fakultetu za odagovarajući smer, Emil Savanović (IV2) prvo mesto u kategoriji  Primenjena bezbednost, nagrada – puna stipendija za odgovarajući smer, Milana Ćirić (IV1) drugo mesto u kategoriji Učiteljski fakultet i Miloš Vujić (IV4) treće mesto u kategoriji Klasično slikarstvo. Mentor učenika je profesor informatike Boris Markov

  • Regonalna smotra talenata Pančevo

Nastavničko veće pohvaljuje učenike koji su učestovovali na Regionalnom takmičenju naučno-istraživačkih radova održanom 8. 5. 2016. godine u Pančevu, gde su postigli sledeće rezultate:

Leonora Dobroka i Marijana Kovačević (prva godina, naučna oblast geografija), učešće na takmičenju, bez plasmana na republički nivo, mentor Miroslav Grujić.

Rastko Zamurović (četvrta godina, naučna oblast engleski jezik), 90 bodova, treće mesto, plasman na republički nivo takmičenja, mentorka Aleksandra Borovac.

Sara Fodor (treća godina, naučna oblast geografija), 91 bod, treće mesto, plasman na republički nivo takmičenja, mentorka Jasna Tomašev.

Jelena Kovačević (četvrta godina, naučna oblast psihologija), 90 bodova, treće mesto, plasman na republički nivo takmičenja, mentorka Sanja Mrakić.

Zorana Bunčić (četvrta godina, naučna oblast psihologija), 92 boda, treće mesto, plasman na republički nivo takmičenja, mentorka Sanja Mrakić.

Jovana Ivetić (četvrta godina, naučna oblast srpski jezik), 98 bodova, prvo mesto, plasman na republički nivo takmičenja, mentor Srđan Srdić.

Dunja Duvnjak (četvrta godina, naučna oblast književnost), 100 bodova, prvo mesto, plasman na republički nivo takmičenja, mentor Srđan Srdić.

Nastavničko veće čestita svim učenicima i mentorima i želi im nove uspehe na republičkom takmičenju koje će biti održano 28. 5. 2016. godine u Beogradu.