Гимназија  „ Душан Васиљев ” Кикинда_____#чувајте се

ПОСЕТА ЛОКАЛНОМ ОМБУДСМАНУ – ЗАШТИТНИКУ ГРАЂАНА

УЧЕНИЦИ  ГИМНАЗИЈЕ „ ДУШАН ВАСИЉЕВ“ ИЗ КИКИНДЕ У ПОСЕТИ ЛОКАЛНОМ ОМБУДСМАНУ – ЗАШТИТНИКУ ГРАЂАНА

У  петак,16.10.2020. године, ученици наше школе, учествовали су у радионоци са вршњацима из осталих средњих школа наше општине. Била је то прилика да се ученици увере да неке проблеме у свакодневном животу могу и они сами да реше, када знају коме треба да се обрате за правну помоћ.

Кроз радионицу „ Симулација омбудсмана“ у Свечаној сали Скупштине града, прошли су следећи ученици наше гимназије:

Керкез  Павле,4/1
Дангуб
ић Анастасија, 4/2
Макитан Маријана, 4/2
Босанчић Давид, 4/3
Бајин Зорица, 4/3
Балабан Николина, 4/4.

Радионица је осмишљена тако да је свака школа добила одређени задатак који се односио на решавање проблема из свакодневног живота. Ученици су требали да буду у улози оштећеног грађанина који на почетку не зна своја права и могућности коме треба да се обрати за помоћ.

У причу се укључују ученици који глуме представнике Јавног предузећа, Саобраћајне инспекције, Паркинг сервиса и Градски омбудсман.

Циљ радионице био је да се ученици боље упознају са системом и начином остваривања својих права. Сви ученици наше школе су посебно похваљени, како од стране локалног омбудсмана, тако и од гостујућег омбудсмана из Ниша.

Ментор и кординатор: Ибојка Тот.проф.

У Кикинди, 19.10.2020. године