Гимназија  „ Душан Васиљев ” Кикинда_____#чувајте се

Милица Јарић – размена ученика

Poštovani,

Dobar dan, iako je kod mene veče. Odlučila sam da Vam pošaljem mejl i podelim sa Vama svoje iskustvo koje sam stekla na Filipinima u protekla 2 meseca. I mogu reći vreme leti, osećam se kao da sam juče stigla.

Ovde je prelepo, savršeno. Nikada nisam mislila da ću reći za nešto da je savršeno ali ovo definitivno jeste. Nisam se pokajala ni u jednom momentu jer sam znala i bila sigurna pre nego što sam došla da je to ono što ja želim.

Upoznala sam mnogo novih drugara, kako u školi, tako i u Manili nakon mog dolaska. Naravno, to su biti ostali AFS studenti koji su došli na godišnji program razmene iz celog sveta, a neki i na tri meseca. Kada sam stigla u mesto u kojem boravim (Palawan, Puerto Princesa) bila sam pomalo nervozna ali ta nervoza je kratko trajala jer su ljudi vrlo gostoprimljivi, nasmejani i učinili su sve da ostave dobar prvi utisak. Mogu reći, uspeli su u tome. Drugi utisak nije bio lošiji, štaviše,  mnogo bolji nego prvi. Porodica je vrlo brižna i imamo lepu komunikaciju. Drugari iz razreda takođe, uvek su tu da pomognu, da se našale i druže sa mnom.
Koliko su kao narod siromašni toliko su srećni. Novac im ne predstavlja nešto što može da ih usreći ili unesreći. Oni uvek pevaju, igraju i smeju se. Podeliće sa mnom sve, pa makar to bio jedan mali keks, prelomiće ga na dva dela i reći da nemaju više ali da žele da podele to sa mnom.
Probala sam dosta novih jela, voća pogotovo. Mango je od sad moje omiljeno voće i mislim da će mi nedostajati kad se vratim, jer svi kažu da je mango na Palawanu najukusniji i najslađi mango na svetu. Divno je imati priliku probati tako nešto. Takođe, posetila sam mnogo plaža i upoznala mnogoo ljudi za samo dva meseca.
Profesori nisu strogi ali na svakom času vlada disciplina i rad, za sada imam dobru komunikaciju sa njima, a i dobre ocene. Nadam se da će tako i ostati. Nosim divnu uniformu za školu, svaki dan. Kada sam je videla prvi put rekla sam da nema šanse da je obučem ali kada sam je probala moje mišljenje se promenilo, čak sam je i zavolela.
Uživam, dišem punim plućima, a pritom učim nove stvari i stičem nova iskustva. Preda mnom je još osam meseci, potrudiću se da ovo bude najbolja godina u mom životu.

Vaša školska godina 2018/19 je počela i želim Vam mnogo napredaka, da i dalje budemo najbolja škola u Kikindi i da budemo još uspešniji nego prethodnih godina.

P.S. Ne bežim sa časova!

U ovom mejlu Vam šaljem neke zanimljive slike sa razmene, koje mogu barem malo da dočaraju kako mi je ovde. СЛИКЕ

Puno Pozdrava, Milica Jarić