ИЗБОРНИ ПРОГРАМИ ЗА I, II, III, IV разред

ИЗБОРНИ ПРОГРАМИ ПРЕЗЕНТАЦИЈЕ:

ПРВИ РАЗРЕД

ДРУГИ РАЗРЕД

ЗДРАВЉЕ И СПОРТ 2. РАЗРЕД ЈЕЗИК МЕДИЈИ И КУЛТУРА 2  ПРИМЕЊЕНЕ НАУКЕ ПРИМЕЊЕНЕ НАУКЕ ДРУГА ГОДИНА УMETНОСТ И ДИЗАЈН

ТРЕЋИ РАЗРЕД

ПРИМЕЊЕНЕ НАУКЕ 1 ПРИМЕЊЕНЕ НАУКЕ 2  ОСНОВИ ГЕОПОЛИТИКЕ  РЕЛИГИЈЕ И ЦИВИЛИЗАЦИЈЕ  МЕТОДОЛОГИЈА НАУЧНОГ ИСТРАЖИВАЊА

Пријављивање за предмете је на линку немојте заборавити да сте годину дана старији!

ИЗБОРНИ ПРЕДМЕТИ ДРУШТВЕНО ЈЕЗИЧКИ СМЕР I РАЗРЕД  ИЗБОРНИ ПРЕДМЕТИ ПРИРОДНО МАТЕМАТИЧКИ СМЕР I РАЗРЕД

ИЗБОРНИ ПРЕДМЕТИ II1   ИЗБОРНИ ПРЕМЕТИ II2  ИЗБОРНИ ПРЕДМЕТИ II3 ИЗБОРНИ ПРЕДМЕТИ II4

ИЗБОРНИ ПРЕДМЕТИ III1  ИЗБОРНИ ПРЕДМЕТИ III2   ИЗБОРНИ ПРЕДМЕТИ III3  ИЗБОРНИ ПРЕДМЕТИ III4

ИЗБОРНИ ПРЕДМЕТИ IV1   ИЗБОРНИ ПРЕДМЕТИ IV2     ИЗБОРНИ ПРЕДМЕТИ IV3  ИЗБОРНИ ПРЕДМЕТИ IV4

Приликом уписа у први разред наше Гимназије ученицима се од школске 2013/14. године као други страни језик нуди и тзв. ДСД немачки језик.

Шта је заправо ДСД? Немачка језичка диплома првог степена (DSD, Deutsches Sprachdiplom I)  је диплома о постигнутом нивоу знања немачког језика, који одговара нивоу Б1 Заједничког европског оквира и призната је на немачком говорном подручју као званични доказ о

познавању немачког језика. Предуслов да ученици  могу да изаберу  ДСД немачки језик је да су основној школи најмање четири године учили немачки језик.

На крају 4. године ученици наше школе, који су на упису изабрали овај вид наставе немачког језика, добијају могућност да полажу ДСД испит, БЕСПЛАТНО!!!. Пријављивање је слободно и индивидуално. ДСД испиту могу приступити само ученици школа, које је за то овластила Конференција министара културе Немачке.  Тренутно је у Србији 16 таквих школа, а наша школа може да се похвали да је једна oд њих.

Како само ученици са добрим предзнањем немачког језика могу да похађају ову наставу мораћемо  да извршимо тестирање знања заинтересованих  ученика. Тестирање ученика одржаће се у понедељак, 13. јула 2020. године у згради Гимназије (учионица бр. 32, на другом спрату) са почетком у  10 часова. Са собом понети школску књижицу,  хемијску оловку и добру вољу.